Referat fra styremøte 27.09.2017

Dato: 27.09.2017
Tid: 20:00-21:30
Sted: Foreningens lokaler på Banken.
Tilstede; Karl Thomas Høegh, Vegard Heggem, Thor Hans Østvedt, Stian Thorsen

Agenda:

  1. Kommentar til siste referat
  2. Økonomistatus per dato
  3. Innkommende saker
  4. GH, status i prosjekter
  5. Opptak og opplag
  6. Kraner og sertifisering
  7. Eventuelt

Referat

1. Kommentar til siste referat

Ingen kommentarer

2. Økonomi

Kasserer redegjorde for økonomi status

3. Innkomne saker

Ingen kommentarer

4. Grenland Havn prosjekter og ny avtale

Karl Thomas har kontaktet GH, uten å få i stand et møte. Karl Thomas følger opp videre.

5. Opptakk og opplag

Opptak går som planlagt i septemer og oktober.

6. Kraner

Det er kommet inn tilbud fra en leverandør på opprettelse av dokumentasjon og sertifisering av kranene på Banken og på Setre. Kranene mangler fullstendig dokumentasjon samt at noen av løfteåkene må utbedres og stroppene byttes. Det foreligger noe dokumentasjon som kan inkluderes i dokumentasjonen fra før. Bryggesjef på Banken avgjør i samråd med styret om hvorvidt det er behov for to kraner på Banken. Styret sjekker ut alternative tilbud før en avgjørelse om iverksetting gjøres.

Kranfører kurs.
Det vurderes å sette i gang et krankurs for de som ønsker å bidra ved opptak og uttak av båter. Vedkommende som blir kurset blir satt på listen over kranførere slik at medlemmer kan ringe ved behov. Det ønskes også støtte ved felles opptak/uttak. Interesserte bes melde seg per email til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.. Ved tilstrekkelig antall settes opp et kurs på nyåret.

7. Eventuelt

 

Vegard
-referent

0
0
0
s2sdefault